15 Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy
Aktualności
Szkolenie baterii przeciwlotniczej z 3dplot wydzielonej do Sił Odpowiedzi NATO na poligonie w ORZYSZU.
29.03.2017
W dniu 20.03.2017r. bateria przeciwlotnicza z 3dplot wydzielona do Sił Odpowiedzi NATO rozpoczęła szkolenie na OSP WL ORZYSZ.

 


 
 
Celem prowadzonego szkolenia jest sprawdzenie zdolności plutonów wchodzących w skład baterii przeciwlotniczej do działania zgodnie z ich bojowym przeznaczeniem. W celu zabezpieczenia szkolenia na poligonie w dniu 16.03.2017r. udała się grupa przygotowawcza wydzielona z baterii przeciwlotniczej z zadaniem przygotowania obozowiska polowego oraz zaplecza logistycznego dla ćwiczącego pododdziału /rozwinięto stołówkę żołnierską, punkt zbiórki sprzętu wojskowego.

Szkolenie rozpoczęło się instruktażem, w którym wzięli udział przedstawiciele Komendy OSP WL ORZYSZ oraz Żandarmerii Wojskowej. W ramach instruktażu przeprowadzono również alarm przeciwpożarowy z udziałem Wojskowej Straży Pożarnej z Bemowa Piskiego.

Podczas pierwszego tygodnia szkolenia wszystkie plutony zrealizowały szkolenie z procedur MEDEVAC z użyciem śmigłowca z 1Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych. Plutony ogniowe wykonały również strzelania bojowe z przeciwlotniczych zestawów artyleryjsko-rakietowych ZUR-23-2KG, potwierdzając swój przeciwlotniczy kunszt.

GALERIA

Tekst: mjr Krzysztof Szaniawski