15 Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy
Aktualności
Weterani  w Gołdapi.
27.07.2018
Weterani poszkodowani na turnusie rehabilitacyjnym w sanatorium uzdrowiskowym Wital.

 

 

  W tym roku jednym z miejsc w którym zorganizowano kolejny turnus rehabilitacyjny dla weteranów poszkodowanych i rodzin wybrano Gołdap i miejscowe sanatorium uzdrowiskowe   Wital. Członkowie turnusu przebywając w czasie dwutygodniowego turnusu skorzystali z szerokiej bazy zabiegów leczniczych oraz z przede wszystkim mogli wypocząć na przepięknej ziemi gołdapskiej.

   Przebywając w Gołdapi nie mogli zapomnieć o swoich kolegach, którzy ponieśli śmierć na misjach. Marek Rzodkiewicz pracownik Centrum Weterana Działań poza Granicami Kraju oraz członek Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach poza Granicami Kraju organizatorów turnusu zorganizował wizytę na miejscowym cmentarzu komunalnym, gdzie spoczywają dwaj żołnierze 15. Pułku przeciwlotniczego. Weterani i rodziny w obecności szefa sekcji wychowawczej pułku oddali hołd poległym i zapalili symboliczne znicze na grobach.

   Następnego dnia weterani z rodzinami skorzystali z zaproszenia dowódcy pułku płk Sławomira Kojło i odwiedzili pułku. Zostali oni zapoznani z historią i tradycjami pułku, dokonali wpisu w księdze pamiątkowej. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się Sala Weterana, gdzie wśród zgromadzonych pamiątek, zdjęć i eksponatów można było przypomnieć miejsca, gdzie kilka lat wstecz odbywali służbę. Niezwykle sympatyczne spotkanie zakończyło się wykonaniem pamiątkowej fotografii. Wszyscy bez wyjątku stwierdzili, że w przyszłości będą odwiedzać Gołdap i polecać to miejsce znajomym.  

 

 

 GALERIA

 

Tekst: mjr Grzegorz ŁAPIŃSKI

Zdjęcia: p. Katarzyna KRACZAJ

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych