15 Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy
Aktualności
Święto 14 Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej
17.09.2018
W dniu 16 września 2018 r. na placu Marii Konopnickiej w Suwałkach odbył się uroczysty apel z okazji Święta 14 Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

   

 

   Obchody Święta 14dppanc rozpoczęły się mszą Św. w  Konkatedrze św. Aleksandra.  Następnie uczestnicy uroczystości udali się na plac Marii Konopnickiej gdzie odbył się uroczysty apel. 15 Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy w imieniu dowódcy reprezentował ppłk Leon MENTEL. Po przywitaniu przez dowódcę dywizjonu  ppłk Krzysztofa Świderskiego głos zabrali zaproszeni goście. Po okolicznościowych przemówieniach oraz wręczeniu odznaczeń odegrana została Pieśń Reprezentacyjna Wojska Polskiego następnie Orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej uprzyjemniła czas wiązanką melodii wojskowych. Uroczystość zakończyła się defiladą pododdziałów.

   Dużym zainteresowaniem cieszył się piknik militarny  w trakcie którego prezentowany był pokaz statyczny uzbrojenia i sprzętu wojskowego oraz namioty promocyjne 14 dppanc i jednostek zaproszonych. 15pplot zaprezentował do pokazu zestaw artyleryjsko-rakietowy ZUR-23-KG oraz przenośny przeciwlotniczy zestaw rakietowy "GROM".

 

 

 GALERIA

 

Tekst i zdjęcia: mł. chor. Tomasz WITKOWSKI

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych