15 Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy
Aktualności
Wizyta w 15.Gołdapskim Pułku Przeciwlotniczym
29.10.2018

 

 

 

 

   W rocznicę 100.lecia odzyskania przez Polskę niepodległości powstają bardzo różne pomysły uhonorowania tego święta. Biblioteka Klubu Wojskowego postawiła na zajęcia z edukacji patriotycznej oraz czytelniczej, do udziału w których zaprosiliśmy szkoły podstawowe z Gołdapi i bliższych, a nawet dalszych okolic. Zainteresowanie ofertą dydaktyczną klubu przeszło nasze najśmielsze oczekiwania.

    W programie niepodległościowym realizowane są następujące formy edukacyjne: filmy dydaktyczne, prezentacje multimedialne, zabawy z elementami kodowania (z wykorzystaniem tematyki wojskowej), zwiedzanie Sali Tradycji i Sali Weterana.

   W dniach 23-26 października odwiedziło nas ponad sto osób: uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi, Szkoły Podstawowej im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Baniach Mazurskich oraz Szkoły Podstawowej w Jabłońskich. Zrealizowaliśmy następujące zagadnienia: symbole narodowe, historia Polski w okresie 100-lecia, tradycje i historia pułku, misje zagraniczne gołdapskich żołnierzy, kształtowanie się zawodu żołnierza (rycerza) na tle dziejów Polski, dzień dzisiejszy wojska.

   Zajęcia prowadzili pracownicy Sekcji Wychowawczej oraz Klubu Wojskowego.

 

GALERIA

 

Tekst: p. Agnieszka STAŃCZAK

Zdjęcia: mł. chor. Tomasz WITKOWSKI, szer. Kamil MAZURKIEWICZ

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych