15 Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy
Aktualności
Ćwiczenia Wojskowej Straży Pożarnej
05.11.2018
31 października KP PSP w Gołdapi przeprowadziła wraz z Wojskową Straż Pożarną z JW. 4808 ćwiczenia na Ośrodku Sanatorium Uzdrowiskowe ,,WITAL’’

   31 października KP PSP w Gołdapi przeprowadziła wraz  z Wojskową Straż Pożarną z JW. 4808 ćwiczenia  na Ośrodku  Sanatorium Uzdrowiskowe ,,WITAL’’ w przyległym kompleksie leśnym. Założenie do ćwiczeń obejmowało pożar kotłowni, który przemieszczał się w stronę lasu oraz jedną osobę poszkodowaną.

Teren akcji podzielony był na trzy odcinki bojowe:

- I odcinek bojowy składał się z SHD 25 oraz GCBA z JRG GOŁDAP Zadaniem strażaków było gaszenie pomieszczenia kotłowni ewakuowanie i udzielenie pomocy osobie poszkodowanej.

- II odcinek bojowy składał się z zastępu WSP JW. 4808 GOŁDAP wykonanie przerwy ogniowej,  podanie prądów wody w obronie  na zagrożony  pożarem las i obiekty sąsiednie.

- III odcinek bojowy składał się z zastępu OSP GRABOWO. Zadaniem strażaków było zbudowanie punktu zasilania wody oraz jej dowożenie.

   Celem ćwiczeń było zapoznanie strażaków ze specyfikacją obiektu oraz doskonalenie praktycznych umiejętności prowadzenia działań ratowniczo – gaśniczych na obiekcie ośrodka a także  zajęcia z  pożarów lasów.

 

GALERIA

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych