15 Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy
Aktualności
16 Dywizja Zmechanizowana zakończyła ćwiczenie TUMAK-18
19.11.2018
W sobotę 17 listopada 2018r. na terenie CSWL Drawsko na uroczystej zbiórce z okazji zakończenia części Livex ćwiczenia sojuszniczego pod kryptonimem ANAKONDA-18 zgromadziły się pododdziały 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej oraz batalion US Army.

 

 

   Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku i odegrania hymnu państwowego. Następnie słowa podziękowania do żołnierzy skierował Dowódca 16 Dywizji Zmechanizowanej generał dyw. Marek Sokołowski, który przekazał wszystkim ćwiczącym słowa podziękowania i uznania za zaangażowanie w realizacji zadań oraz osiągnięte wyniki podczas ćwiczenia taktycznego TUMAK-18 będącego częścią składową ANAKONDY-18.

   Słowa podziękowania za sprawne kierowanie i dowodzenie sojuszniczymi komponentami skierowali również do dowódcy 16 Dywizji Zmechanizowanej generała dywizji Marka Sokołowskiego dowódca batalionu US Army LTC Kevin Salge.

  Zwracając się do żołnierzy, dowódca ćwiczącej dywizji generał Marek Sokołowski, powiedział „Z wielką satysfakcją mogę stwierdzić, że cele które postawiło Nam kierownictwo ćwiczenia zostały zrealizowane na wysokim poziomie. Dziękuję wszystkim za rzetelną pracę i osobisty wysiłek każdego z Was, który sprawił, że mamy dzisiaj poczucie dobrze spełnionego żołnierskiego obowiązku”.

GALERIA

 


Tekst: mjr Marek NABZDYJAK (oficer prasowy 16DZ)

Zdjęcia: mł. chor. Tomasz WITKOWSKI

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych