15 Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy
Aktualności
Zajęcia dla dzieci
29.11.2018

 

 

 

 

   Październik i listopad w Klubie Wojskowym i Sekcji Wychowawczej zaznaczyły się przede wszystkim obecnością dzieci i młodzieży szkolnej. W dniach od 30.10 do 22.11 odwiedziło nas ponad sześciuset uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika z Oddziałami Integracyjnymi w Gołdapi, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi, Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi, Szkoły Podstawowej w Pogorzeli oraz Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie.

   W programie otwartych zajęć bibliotecznych dominowała, wszechobecna w tym okresie w całym naszym kraju, tematyka patriotyczna. Kluczowym punktem odwiedzin w gołdapskim pułku były Sala Tradycji oraz Sala Weterana, gdzie uczniowie poznali historię jednostki i wysłuchali opowieści o codziennej pracy wojska, w tym o misjach zagranicznych naszych żołnierzy. Dopełnieniem tematu były filmy  poświęcone ćwiczeniom poligonowym oraz prezentacje obrazujące działania polskiego wojska na misjach w Afganistanie i Iraku, i jednocześnie klimat społeczno-obyczajowy i kulturowy krajów muzułmańskich.

   Poważną tematykę lekcji  przełamywaliśmy bardzo przez uczniów lubianymi zajęciami z kodowania, w których przewijały się elementy strategii wojskowej, architektury militarnej oraz symbole narodowe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też „historyczne wędrówki do źródeł wojskowości”, czyli do czasów średniowiecznych rycerzy, emocjonujących turniejów i monumentalnych warownych zamków.

 

 

 GALERIA

Tekst: p. Agnieszka STAŃCZAK

Zdjęcia: mł. chor. Tomasz WITKOWSKI, st. szer. Kamil MAZURKIEWICZ, p. Katarzyna KRACZAJ

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych